niedziela, 3 kwietnia 2016

Kwiatek

Oto moje ostatnie dzieło tworzone przez ponad dwa miesiące, najczęściej w drodze do i z pracy, w pociągu. dziennie spędzałam nad nim około godziny, czasem dwóch lub trzech (ale wtedy bolały mnie ręce ;)Obrus powstał dzięki uprzejmości Jadzi z Jadzi robótki szydełko i "drutki", która podzieliła się ze mną schematem na najładniejszy obrus szydełkowy jaki znalazłam w sieci.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale zwykle fotografuję małe przedmioty a ten "kwiatuszek" ma 156 cm średnicy i powstał z ponad dwóch kilometrów kordonka Maxi Madam Tricote. Żeby pokazać urodę wzoru rozłożyłam obrus na dywanie przykrytym ciemną narzutą z łóżka, tylko na tej powierzchni mi się zmieścił ;) 
 A dalej już na swoim miejscu przeznaczenia :) (trochę już ciemno było, a obrus wymaga jeszcze krochmalenia ;)9 komentarzy:

 1. Kwiatuszek cudowny! Nic dodać, nic ująć. Gratuluję. Czy mogłabyś podzielić się ze mną wzorem. Chętnie zrobiłabym taki obrus, bo wymiary odpowiadają na mój stół.Bardzo proszę i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, wzór dostałam od Jadzi (link do niej w tekście), ale myślę że mogę go przekazać dalej, tylko poproszę o maila.

   Usuń
  2. Bardzo proszę też o wzór do tej serwety :D please :) kaska2525@wp.pl

   Usuń
 2. Jeżeli to nie jest zbyt duży problem to również poproszę o schemat tego obrusu z góry dziękuję
  ewa.kubicka2@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. piękne :) czy i ja mogę poprosić o schemat? kobylecka@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Obrus jest piękny i widać w nim Twoją umiejętność posługiwania się szydełkiem. Gratuluję wytrwałości

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest najpiękniejszy szydełkowy obrus jaki widziałam. Wzór jest cudowny i idealny! Czy mogłabym prosić o podzielenie się wzorem na maila? skoczylas.ania@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Najpiękniejszy obrus jaki widziałam. Widać ogrom włożonej pracy. Poprostu arcydzieło. Czy mogę prosić o schemat na adres u.kalata@op.pl

  OdpowiedzUsuń